вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe płoty z drewna

Niewłaściwie konserwowane ogrodzenia drewniane prędko się zużywają oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy urok oraz własności. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie należałoby poznać rodzaje pielęgnacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa wypada rozpocząć od właściwego oraz dokładnego przygotowania towaru na płot, dlatego że od tego zależy wynik końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do ochrony oraz ozdoby płotów z drewna kluczowe jest ocena, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Jak asekurujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, trzeba nanosić następne preparaty, które ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od środka, jednakże nie stworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ten sposób płot zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im dużo uwagi i opieki.

Totalnie inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ów wariant płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają również biokorozji wobec tego dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий